Fabrika Degerlemesi

Fabrika değerlemesi finans sektörü içerisinde önemli bir yere sahip olan ve sıkça ihtiyaç duyulan bir hizmet olup fabrika ekspertizi kapsamında fabrika binasının ve fabrika yapısını destekleyici tüm imalatların fabrika makine degerlemesi yapılmakta ve fabrika bilirkişi raporu hazırlanmaktadır. Firma talebi doğrultusunda fabrika tesis degerlemesi hizmetine fabrika makine çalışması spk lisanlı makine mühendisleri taradından yapılarak çalışmaya dahil edilmekte ve Komple Tesis Değerlemesi raporu hazırlanması hizmeti verilebilmektedir.

Fabrika degerleme raporu içeriğinde fabrika değerlemesi yanında tesis içerisinde bulunan üretim bantları ve tüm makine, ekipman ve taşıtların değerlemesi yapılırken bunun yanında tüm fabrika binaları ve ek imalatların ve çevre düzenleesinin değerlemesi de gerçekleştirilmektedir.

Fabrika değerleme kapsamında fabrika eksperi, fabrika bilirkişisi, spk fabrika değerleme raporu hazırlanması esnasında makine mühendisleri, İnşaat Mühendisler ile spk lisanslı Değerleme Uzmanları mesleki tecrübeleri ve uluslararası standartlarda değerleme hizmeti sunmakta ve fabrika deger tespit raporu olarak raporlamaktadır. Değerleme uzmanları tarafından sunulan bu raporlar; finans kuruluşları, yurt dışı kreditörler, mahkemeler, hakem kurulları, bankalar, sigorta şirketleri ve kamu ve özel kurumların kabul ettiği standart ve kapsamda olup konusunda uzman spk lisanlı makine yüksek mühendisi tarafından hazırlanan fabrika değerleme raporları ile bağımsız ve tarafsız olarak birçok firmaya hizmet verilmektedir.

Fabrika ekspertiz raporu bir çok ortaklık, satış veya güncel değerlerin doğru kayıtlanması açısından da önem taşımaktadır. Fabrika değerleme raporları gayrimenkul ve makine tesis değerleme bölümleri olarak iki ana gruba ayrılmaktadır. Gayrimenkul değerleme raporu hazırlanması durumunda yalnızca taşınmaz malların değerleme işlemini kapsamakta olup fabrika makine değerleme işlemi ise fabrikada bulunan makinelerin ve ekipmanların değer tespiti işlemini kapsamaktadır. Makine Değerleme için hizmetlerimiz sayfasından Makine Değerleme hizmeti konusunda konusunda uzman spk lisanlı makine yüksek mühendisleri görev almaktadır.

Fabrika değerlemesi sırasında tesis bir kompleks olarak ele alınmakta, tesis değerlemeside tesis bütünlüğü ve binaların birbirleri ile olan ilişkileri dikkate alınmakta, bu tesis içindeki binalar inşai olarak yapım özellikleri, inşaat kaliteleri, yapı malzeme türleri dikkate alınarak, her bir yapı kendi özelliklerine göre ve genel olarak arsa+bina idari bina-üretim binası-depolar-açık ve kapalı sundurmalar vb. şeklinde değerlendirilmektedir. Çevre düzenlemesi çevre duvarları veya çiti-saha betonu-arıtma tesisinin inşai yatırımlar gibi dikkate alınması gereken diğer yapı unsurları arsa + kullanım ve yapım özelliklerine göre binaların ayrı ayrı belirtilmiş değerlerinin dışında ayrıca fabrika expertiz raporu içriüiğinde bahsedilmektedir. Soğuk hava depoları, ısıtma, soğutma, havalandırma sistemleri gibi özel donanımlar Üretim binası, idari bina, depo veya kapalı sundurmalar fabrika değerleme rapor içeriğinde bahsedilmektedir.

Resim Galerisi

makine makina degerleme gayrimenkulu ile birlikte tesis degerleme tekil is makinesi ve makina parki degerleme deniz tasiti degerleme hava tasiti ucak helikopter degerleme helikopter ucak degerleme

Hizmet Konularimiz

Gayrimenkulün ayrılmaz parçası niteliğindeki makine veya üretim tesisi makineleri değerlemesi, UDES’e göre gayrimenkul ve makinesi ile tesis değerlemesi, UFRS’a göre maddi duran varlık değerlemesi, Sigorta değer tespiti, Risk analizi çalışmaları, Tesis yatırımları ilerleme incelemesi, Makine parkları en etkin ve verimli kullanım analizleri, Makine Muayenesi, Enerji Tesisleri (HES-RES- BİOGAZ), Turistik tesisler, Liman ve marinalar, Gemiler-Yatlar, Kullanım hakkı değer tespiti, Fizibilite çalışmaları, Proforma fatura kontrol çalışmaları, şeklinde sıralayabiliriz. Ayrıca; Limanlar, depolama ve yükleme tesisleri, üretim ve ticari amaçlı her tür makine ve techizat değerlemesine ilave olarak;

Bizimle Iletisime Gecin

Her türlü sorunuz için 7/24 iletişime geçebilirsiniz

Adres: Postahane mahallesi, Sungur Cad. Tuzla Vilları No:7, Tuzla İstanbul
GSM 1: +90 553 690 34 77
GSM 2: +90 530 884 77 77
E-mail: info@cengizdegerleme.com
E-mail:
sercancengiz@yahoo.com

fabrika degerlemesi, fabrika ekspertizi, fabrika makine degerlmesi,fabrika tesis degerlemesi, fabrika eksperi, fabrika bilirkişi, fabrika experi, fabrika expertizi, fabrika ekspertiz raporu, fabrika degerleme raporu, fabrika ekspertiz raporu, fabrika makine çalışması, fabrika deger tespit raporu, fabrika tespit raporu, fabrika bilirkişi raporu, fabrika degerleme rapor örnegi, spk fabrika ekspertiz raporu konularında hizmet verilmektedir.